games

Popularne gry zręcznościowe dla dzieci są nie tylko doskonałym sposobem spędzania czasu, fantastyczną i wymagającą zabawą, ale także pozwalają na rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności. Zarówno dla 3 latka, 4-latka, jak i dla 7 latka, stanowią one wyzwanie i atrakcję. Jeśli zastanawiacie się jakiego rodzaju gry zręcznościowe sprawdzą się najlepiej, w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wartych polecenia propozycji, które można zakupić na stronie mojebambino.pl.

Samemu lub w zespole

Niektóre gry zręcznościowe dla dzieci przeznaczone są tylko dla jednej osoby, np. szpilkowa mozaika, która pozwala na tworzenie ciekawych kształtów i odcisków 3D, jest ona dedykowana dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszym. Interesująca gra zręcznościowa do domu oraz do szkoły to zręcznościowe kwiatki. Zabawa polega na umiejętnym odbijaniu kulki na sznurku, by ta znalazła się w centrum. Gra ta rozwija koordynację wzrokowo-ruchową oraz zręczność. Ze względu na swoje rozmiary, można ją spakować na weekendowy wyjazd lub spacer do parku.

Jednak najwięcej frajdy przynoszą bardziej rozbudowane gry, w których udział może wziąć większa ilość dzieci. Dzięki temu zarówno rodzeństwo, jak i przedszkolna grupa przyjaciół przebywająca w świetlicy może wspólnie czerpać radość z zabawy. W sklepie mojebambino.pl dostępne są gry zręcznościowe przeznaczone nawet dla 5 czy 6 graczy jednocześnie. Wystarczy wspomnieć doskonale znane kręgle, czy też łowienie rybek. Oczywiście dostępnych gier jest znacznie więcej, a dzieci uwielbiają odmianę, dlatego też warto mieć w zanadrzu kilka zabaw mniej znanych, takich jak ‚katapulty’ czy też ‚balansowanie piłki przez kilkoro dzieci’.

W sali i na dworze

Kolejną zaletą gier zręcznościowych jest możliwość zabawy zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu czy też sali lekcyjnej. Jest to doskonały sposób na zagospodarowanie deszczowych dni oraz jako atrakcja na wycieczce szkolnej lub spacerze z rodziną. Dzieci lubią zabawy ruchowe, bieganie czy też odrobinę zdrowej rywalizacji. Oczywiście opiekun dzieci powinien dbać, by podczas gry zachowane zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Wiele gier zręcznościowych poza refleksem i wyobraźnią wymaga także dużej sprawności fizycznej. Dlatego też dzieci bawiąc się w ten sposób, nie tylko rozwijają swój intelekt, ale także koordynację, wzmacniają też kondycję fizyczną. Dorośli z pewnością docenią fakt, iż wiele takich gier wymaga od dzieci wysiłku fizycznego, co pozwala na spożytkowanie nadmiaru zgromadzonej energii.