Na początku XX wieku powstało wiele koncernów motoryzacyjnych produkujących różne pojazdy. Jednym z najważniejszych stał się koncern BMW. Ta niemiecka firma od prawie 100 lat produkuje wysokiej jakości pojazdy mechaniczne. Wszystkie produkty tej firmy charakteryzują się dużą solidnością oraz bardzo ciekawymi osiągami. Nic więc dziwnego, że dynamiczne i solidne auta BMW cieszą się ogromną popularnością wśród osób zmotoryzowanych.

Jednym z bardziej interesujących modeli jest BMW M5 E60. Oprócz nowoczesnego wyglądu, auto posiada wiele ciekawych funkcji oraz przyzwoite osiągi. Jest ono idealne dla miłośników dynamicznej jazdy. O dynamice świadczy przyspieszenie samochodu. Auto jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w ciągu 5 sekund. Jego prędkość maksymalna, to 250 km/h, a po zdjęciu ogranicznika 300 km/h.

Kiedy powstała marka BMW?

Jedną z ikon firmy BMW jest model E30, którego produkcję zakończono w 1994 roku. Zaletą auta oprócz solidnego i dynamicznego silnika był elegancki wygląd oraz odporność samochodu na korozję. Samochód ten sprzedawany był w Europie, Japonii, USA oraz w Afryce Południowej.

BMW E60 jest kolejnym interesującym modelem pochodzącym z tej niemieckiej stajni. Oczywiście posiada on cechę charakterystyczną dla wszystkich modeli BMW, jaką jest solidność i dynamika. Jeśli dodamy do tego nowoczesny opływowy kształt, to naszym oczom ukaże się wspaniały pojazd.

Oczywiście koncern BMW stworzył o wiele więcej pojazdów wysokiej jakości, a powyżej przedstawionych zostało jedynie kilka przykładów. Oprócz samochodów, firma ta zajmuje się również produkcją motocykli.