balsam

Intensywnie regenerujący balsam powinien znaleźć swoje miejsce w kosmetyczce i na półce każdej osoby chcącej odpowiednio zadbać o pielęgnację swojej skóry będącej naturalną barierą ochronną. Neutrogena Formuła Norweska intensywnie regenerujący balsam do ciała i rąk jest uniwersalnym kosmetykiem, o którego skutecznym działaniu przekonało się już wielu klientów na całym świecie. Połączenie tradycyjnych środków pielęgnacyjnych i nowoczesnych technologii dało uniwersalny produkt, który pozwala zadbać o całe ciało.

Co to jest bariera ochronna skóry?

Skóra zajmująca dużą powierzchnię naszego ciała odznacza się dużą wrażliwością na czynniki zewnętrzne. Uszkodzona i podrażniona staje się nadmiernie wysuszona i wywołuje nieprzyjemne uczucie świądu. Wymaga intensywnej regeneracji, aby spełniać we właściwy sposób podstawową swoją funkcję, jaką jest tworzenie bariery ochronnej między otoczeniem a wnętrzem ciała.

Bariera ochronna skóry będąca swoistą tarczą między ciałem a powietrzem na zewnątrz znajduje się w warstwie rogowej skóry czyli zewnętrznej części naskórka. Znajdują się w nim specjalne tłuszcze i lipidy, których właściwy poziom może ulec zakłóceniu przy takich chorobach jak atopowe zapalenie skóry, alergiczne reakcje ciała czy innego typu podrażnienia.

Jak dbać o barierę ochronną skóry?

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej i narażonej na przesuszenia powinna obejmować delikatne oczyszczanie jej z zabrudzeń. Najlepsze do tego celu będą mydła lub inne środki myjące o starannie dobranym składzie. Po ich użyciu i spłukaniu skórę osuszamy delikatnie przykładając do niej ręcznik. Zbyt energiczne pocieranie może skutkować bowiem dodatkowymi podrażnieniami.

Kolejnym krokiem pielęgnacji po umyciu powinno być zastosowanie starannie wybranego kosmetyku nawilżającego spełniającego indywidualne potrzeby. Każda skóra jest inna i wymaga nieco innych środków pielęgnacyjnych. Warto więc być świadomym jej potrzeb starannie obserwując reakcje na stosowanie poszczególnych kosmetyków. Intensywnie regenerujący balsam Neutrogena Formuła Norweska (https://neutrogena.com.pl/product/18) powstał z myślą o osobach poszukujących kosmetyków działających jak ochronny opatrunek. Jego unikalna formuła powstała w wyniku połączenia naturalnych środków nawilżających skórę stosowanych przez lata przez norweskich rybaków oraz nowoczesnych technologii produkcji. Dzięki temu od lat cieszy się uznaniem nie tylko wśród klientów, ale także środowisk lekarskich, które polecają kosmetyki tej marki odznaczające się szczególną delikatnością i korzystnym działaniem ochronnym dla skóry.