Autokosmetyki to wciąż temat mało popularny. Zazwyczaj przeciętny użytkownik samochodu nie zwraca uwagi na to, czym myje wnętrze swojego samochodu i korzysta albo z środków czyszczących dostępnych w domy albo autokosmetyków, które kupił przypadkiem w markecie. Takie przypadkowe wybory nie zawsze służą naszemu samochodowi, ponieważ nie są dopasowane do rodzaju naszego kokpitu i typu tapicerki. Oczywiście jeszcze większym błędem jest używanie preparatów do czyszczenia mieszkania.

Dlaczego w ogóle mowa o „autokosmetykach”? Z jednego głównego powodu – nie są to produkty jedynie czyszczące, ale także pielęgnujące samochód, zapewniające połysk i konserwujące. Dbając o samochód za pomocą wyspecjalizowanych i dobrze dobranych kosmetyków możemy mieć pewność, że w mniejszym stopniu będzie narażone na działanie negatywnych czynników środowiskowych takich jak: światło słoneczne, mróz, deszcz i nagłe zmiany temperatur. Ułatwioną sprawę mają osoby posiadające garaże bądź miejsca postojowe wewnątrz budynków.

Jakie kosmetyki do samochodu warto kupić?

Dla wygodnickich użytkowników dostępne są nawilżane ściereczki, którymi w zależności od ich rodzaju można czyścić zarówno kokpit jak i tapicerki. Dostępne są także ściereczki silnie oczyszczające z aktywną pianą do usuwania plan na siedzeniach. Nie są tak skuteczne jak preparaty w sprayu, ale zdecydowanie warto je mieć pod ręką w razie, gdyby coś się wylało. Wielu ludzi nie zwraca także uwagi na materiałowe ściereczki bądź gąbki, których używa. Warto pamiętać, aby były delikatne i uniemożliwiające powstawanie rys.