Masaż Shiatsu to technika opracowana przez Japończyków, nazywana także masażem punktowym lub akupunkturą bez igieł. Choć wywodzi swoje tradycje ze starożytnej chińskiej medycyny, Shiatsu jest stosowany stosunkowo niedługo, bo od lat 40. XX wieku. Jakie są korzyści z jego regularnego stosowania i czym charakteryzuje się Shiatsu masaż?

Idea masażu Shiatsu

Szkoła masażu Shiatsu została założona w 1940 roku przez Tokujiro Namikoshiego, który według opowieści, praktykował techniki masażu uciskowego pomagając w ten sposób w bólach swojej matce cierpiącej na reumatyzm. Zgodnie z filozofią masażu Shiatsu za dolegliwości bólowe w ciele człowieka odpowiada niewłaściwy przepływ energii Chi w organizmie. Aby przywrócić jej prawidłowe krążenie, konieczne jest odblokowanie meridian – kanałów energetycznych, którymi wędruje Chi, właśnie poprzez delikatny ucisk w określonych punktach ciała, nazywanych punktami energetycznymi.

Korzyści z wykonywania masażu Shiatsu

Główną korzyścią z regularnego stosowania masażu Shiatsu jest pobudzanie organizmu do walki z dolegliwościami, z którymi już się zmaga. Najlepszy japoński masaż Shiatsu, stosowany regularnie, pozwala więc poradzić sobie na przykład z bólami głowy, zmniejszyć napięcie w karku i szyi, wyregulować funkcjonowanie układu nerwowego, hormonalnego czy krwionośnego. Masaż Shiatsu polecany jest także kobietom cierpiącym na szczególnie bolesne miesiączki, choć nie można wykonywać go w trakcie okresu. Dzięki relaksującemu działaniu, Shiatsu łagodzi efekty stresu, jak bezsenność czy nerwobóle.

Jak wykonać masaż Shiatsu?

Masaż Shiatsu można oczywiście wykonać u osób specjalizujących się w tej technice. Praktycznym rozwiązaniem, które można stosować w dowolnym momencie, w zaciszu domowym będzie jednak poduszka masująca Shiatsu dostępna w ofercie sklepu CASADA. Poduszka masująca to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które ze względu na napięty plan dnia nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty u masażysty czy fizjoterapeuty, a zmagają się ze wspomnianymi wyżej dolegliwościami lub bólami. Głowice masujące, które zostały wykorzystane w konstrukcji poduszek do masażu Shiatsu, pozwalają skutecznie rozluźnić mięśnie i wykonują relaksujące uciskanie w miejscach uznawanych w tradycji Shiatsu za punkty energetyczne. Szczególnie istotne jest również to, że posiadając poduszkę do masażu w domu, możemy zadbać o regularność zabiegów przynoszącą najbardziej pożądane efekty. Dzięki niej nie tylko zrelaksujemy się po ciężkim dniu, ale także skutecznie zadbamy o swoje zdrowie, zapobiegając poważniejszym dolegliwościom.