Historia marki Mercedes jest bardzo długa i niezwykle bogata. Powstało mnóstwo modeli tych pojazdów i zaliczyć do nich można auta osobowe, luksusowe limuzyny czy też również samochody dostawcze. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze modele Mercedesów, które stworzyły potęgę opisywanego koncernu.

Ikoną marki Mercedes stała się tak zwana „beczka” czyli Mercedes W123. Auto to produkowane było w latach 1976-1986. Samochód ten był wysokiej jakości pojazdem, który doskonale spełniał rolę limuzyny. Jego osiągi były bardzo dobre, a to wszystko za sprawą niezwykle solidnych silników benzynowych oraz wysokoprężnych, którymi napędzane były te auta. Warto również dodać, że Mercedes W123 cieszył się wielką popularnością na terenie Polski i cieszy się nią do dziś. Wielu właścicieli tych aut decyduje się na ich rejestrację jako zabytki.

Następcą „beczki” był Mercedes W124. Odmłodzono jego wygląd oraz wprowadzono wiele dodatkowych wersji silników benzynowych i wysokoprężnych. Dzięki tym udogodnieniom auto mogło spełniać swoje zadania jeszcze lepiej.

Jakie są najdroższe modele Mercedesa?

Nie należy zapominać o Mercedesie 190 (W201). Model ten produkowany był w latach 80 i 90-tych ubiegłego stulecia. Posiadał on wszystkie cechy charakterystyczne dla marki Mercedes. Poprawiono jednak jego wygląd zewnętrzny. Do dzisiaj wiele takich Mercedesów jeździ po europejskich drogach, w tym również w Polsce.

Do nowszych modeli Mercedesa zaliczamy W202 oraz W210. Ten drugi ze względu na charakterystyczne lampy przednie zyskał przydomek „okularnika”.

Wszystkie opisane pojazdy wyszły już z produkcji, ale nadal są niezwykle popularne na drogach w Polsce i na świecie. Nie należy zapominać, że marka Mercedes stale się rozwija i co rusz powstają nowe, interesujące modele, które na pewno pozytywnie zapiszą się w historii tego koncernu oraz światowej motoryzacji.