opony_na_zimę

Dziś nikogo nie trzeba już przekonywać do konieczności sezonowych wymian opon, ale przecież jeszcze nie tak dawno nie było to wcale takie oczywiste. Przynajmniej nie dla wszystkich. Continental (https://www.continental-opony.pl/samochod) jako jeden z wiodących liderów na światowym rynku oponiarskim, już od ponad 140 lat konsekwentnie realizuje program badań, testów i rozwoju zaawansowanych technologii eliminujących zagrożenia powodowane ruchem pojazdów samochodowych.

Nakłady ponoszone bezpośrednio na rozwój technologii wzbogacane są tak zwanym finansowaniem miękkim wspierającym projekty edukacyjne i informacyjne, propagujące na całym świecie wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niezbywalnym elementem poprawy tego bezpieczeństwa są zaawansowane technologicznie opony zimowe Continental. Ich doskonała jakość i walory użytkowe potwierdzone w ponad 700 niezależnych testach ogumienia przyniosły w pełni zasłużoną renomę najwyżej ocenianych wyrobów w tej branży. Do podstawowych elementów oceny zaliczyć należy:

– doskonałe zachowanie na śniegu,

– najlepszą skuteczność hamowania,

– idealne prowadzenie na suchej nawierzchni.

Stosowane powszechnie oznaczenia opon zimowych, również w stosunku do produktów firmy Continental, stanowią podstawowe wytyczne doboru tych akcesoriów samochodowych, choć są jedynie drogowskazami w kierunkach ich zastosowań.

 

I tak:

Opona zimowa – symbol M+S – wskazuje na jej wyższą zdolność do przyśpieszania pojazdu na śniegu i mokrej nawierzchni i utrzymywania prawidłowego kierunku jazdy.

Symbol alpejski – szczyt góry ze śnieżynką – stosowany za równo w krajach Unii Europejskiej jak w USA i Kanadzie określa opony, które muszą spełniać ściśle określone wymagania techniczne na nawierzchni śniegowej, lodowej i w najniższych temperaturach.

Opony specjalne stosowane w pojazdach 4X4/SUV – opony Continental oprócz ogólnie stosowanego oznaczenia M+S zaopatrzone są w oznaczenia jedynie swoich serii ContiCrosContact LX Sport oraz Conti4x4Contact.

Pomimo powszechnego oznaczania opon zimowych symbolem M+S, Continental zaleca stosowanie w warunkach zimowych opon z symbolem alpejskim, o głębokości bieżnika co najmniej 4 mm.

Podstawowymi technologiami mającymi wpływ na jakość opon zimowych tej marki są:

– Technologia Cool Chili dająca najwyższą skuteczność hamowania w każdych warunkach na zimowych drogach

– Technologia Liqud Layer Drainage skracająca drogę hamowania na nawierzchniach oblodzonych, oszronionych i najsłabiej przyczepnych

– Technologia Snow Curve poprawiająca bezpieczeństwo jazdy na zakrętach w warunkach dróg mocno ośnieżonych.