pielegnacja

Zima to szczególnie wymagający czas dla naszej skóry. Zmiany temperatury, ogrzewane pomieszczenia, silny wiatr i zanieczyszczenia w atmosferze powodują, że skóra ma skłonności do szybszego wysuszania się powodującego uczucie świądu, a nawet łuszczenie się naskórka. Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja ciała zimą, aby zapobiec tak przykrym dolegliwościom?

Co wpływa na stan skóry zimą?

Mroźna, wietrzna pogoda panująca zimą może przyczyniać się do pogorszenia stanu skóry. Dodatkowo wysuszamy ją w zbyt mocno ogrzewanych pomieszczeniach, ale też zapominając o dostarczaniu sobie właściwej ilości napojów. W tym czasie odczuwamy mniejsze pragnienie, warto jednak pamiętać, że nasze ciało do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje co najmniej 2 litrów płynów codziennie. Jeśli trudno nam w chłodniejsze dni zdecydować się na wodę, możemy zastąpić ją owocowymi herbatkami czy naparami z ziół, rozgrzewającego imbiru, miodu i cytryny. Kompleksowa pielęgnacja ciała to nie tylko dbanie o skórę na zewnątrz, ale także wewnątrz. Promienny wygląd zapewni jej odpowiednia dieta, rezygnacja z papierosów i dostarczanie właściwej ilości płynów -polecamy zapoznać się ze stroną: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Jak pielęgnować skórę zimą?

Aby uchronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, przed każdym wyjściem poza dom warto zastosować kosmetyki, w których składzie znajdują się substancje naturalnie chroniące ją przed utratą elastyczności i nawilżenia. Neutrogena® Formuła Norweska to produkty stworzone specjalnie z myślą o skórze narażonej na niższe temperatury, panujące w Norwegii. Bazując na naturalnych składnikach stosowanych od lat przez arktycznych rybaków, marka proponuje produkty o nowatorskich formułach. Pielęgnacja ciała zimą może być o wiele skuteczniejsza przede wszystkim dzięki produktom z serii Formuła Norweska, wykorzystującej właściwości gliceryny skutecznie pielęgnującej suchą i zniszczoną skórę. Za jej zmiękczenie i utrzymanie w naskórku optymalnej ilości wody odpowiadają z kolei emolienty. To wyjątkowe połączenie powoduje, że produkty Neutrogena skutecznie przenikają przez warstwę rogową naskórka, nie tylko skutecznie nawilżając skórę, ale też zapewniając jej regenerację.

Najlepszy efekt stosowania produktów Neutrogena dla właściwej pielęgnacji skóry zimą uzyskać można stosując je regularnie – rano i wieczorem, wcierając niewielką ich ilość po prysznicu. Pozwoli to uchronić skórę przed efektami zmiany temperatur, uelastyczni ją i zapobiegnie nieprzyjemnemu uczuciowi świądu potęgowanemu przez noszone zimą warstwy ciepłych ubrań.