noworodek

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice zastanawiają się, czy będą umieć odpowiednio zająć się swoim maluszkiem po powrocie ze szpitala. Pierwsze dni z noworodkiem w domu mogą wydawać się ogromnym wyzwaniem, ale wbrew pozorom – nie ma czego się obawiać. Wiele zachowań i nawyków pojawi się u rodziców naturalnie, a o kilku ważnych rzeczach trzeba po prostu pamiętać. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, w jaki sposób przebiega prawidłowa pielęgnacja niemowlaka i opieka nad nim po powrocie do domu.

Pierwsze tygodnie z noworodkiem są często usłane obawą o to, że nasz zły dotyk, albo złe podtrzymanie sprawi mu ból. Owszem, nasza pociecha jest niezwykle delikatna, ale trzymając ją w ramionach przez około dwie godziny dziennie, sprawimy, że maluszek będzie lepiej się rozwijał i mniej płakał. Podnosząc malca, bardzo ważne jest to, aby dobrze podtrzymać jego kark – nasi najmłodsi bowiem nie mają jeszcze wykształconych mięśni karku. Pierwsze dni w domu z noworodkiem to także nauka kąpieli i dobrego oczyszczania ciała. Już przed pojawieniem się naszego najmłodszego, warto zadbać o zakup odpowiednich produktów i preparatów. Warto zakupić chociażby delikatny żel do mycia ciała JOHNSON’S® Baby, który jest odpowiedni już od pierwszych dni życia. Żel doskonale oczyszcza skórę, a przy tym jej nie wysusza i nie powoduje żadnych podrażnień.

Doskonale sprawdzi się także płyn do mycia ciała i włosów JOHNSON’S® Baby Top-to-Toe®. To hipoalergiczny produkt, który nie zawiera żadnych barwników, ani parabenów. Jet niezwykle łagodny, a przy tym sprawdza się zarówno do oczyszczania skóry głowy, jak i całego ciała. Do kąpieli przyda się także specjalna wanienka, która pomoże umiejscowić dzieciątko w wygodnej i komfortowej pozycji. Obowiązkowym zakupem przed rozwiązaniem są także pieluszki, których w ciągu dnia rodzice zużywają bardzo dużo. Zmiana pieluchy na szczęście nie sprawia większych problemów nawet osobom, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Niezwykle ważną czynnością, którą muszą opanować młodzi rodzice, jest uspokajanie swojej pociechy. Niestety maluszki w swoich pierwszych miesiącach życia płaczą średnio dwie godziny dziennie. Nie ma w tym jednak nic niepokojącego, ponieważ to jedyny sposób, w który nasi najmłodsi mogą nam zasygnalizować swoje potrzeby. Chcąc pocieszyć swojego szkraba, warto rozważyć to, z jakiego powodu może płakać. Być może jest głodny? A może potrzebuje snu bądź zmiany pieluszki?

Pierwsze dni noworodka w domu mogą okazać się wspaniałym przeżyciem. Pamięć o kilku ważnych zasadach sprawi, że pielęgnacja nie będzie żadnym problemem.

Więcej informacji znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl